Kiedy mowa o ubraniach sportowych, coraz częściej usłyszeć można o softshell. Wiele osób nie ma jednak pojęcia co nazwa ta oznacza. Zatem wyjaśnimy, czym jest softshell, kiedy i gdzie się go stosuje i dlaczego jest tak ważny?
Softshell to nic innego jak grupa materiałów o bardzo wysokiej jakości, która dziś służy między innymi do tworzenia niezwykle wytrzymałej odzieży sportowej. Najczęściej softshell stosuje się do szycia odzieży wspinaczkowej, odzieży turystyczne, żeglarskiej, a zatem mówiąc ogólnie odzieży sportowej oraz outdoorowej. Również firma D.A.D – znany szwedzki producent profesjonalnej odzieży sportowej i żeglarskiej, proponuje w swojej ofercie produkty wykonane z tej właśnie grupy materiałów. Softshell dad to propozycja dla osób wymagających, dla których jakość naprawdę ma znaczenie!

Początki z softshell

Kiedy początkowo myślano o technologii softshell, chciano uzyskać wiele zalet jednocześnie. Przede wszystkim jej twórcom chodziło o to aby wynaleźć tkaninę, która będzie działała jak bielizna termo aktywna, jak ocieplający polar, a także jak odzienie wierzchnie z membraną. Produkty z niego wykonane miały być odporne na wiatr, miały gwarantować izolację termiczną, a równocześnie miały być oddychające, aby zapewniać ciału jak największy komfort. Obecnie softshell nazywana jest specjalna tkanina, która jest odporna na wiele czynników, oddychająca, ciepla i niezwykle wygodna. Materiał ten, a raczej ubrania z niego wykonane, mogą zastępować ubieranie się na tzw. „cebulkę”. Softshell dad zastępuje odzież termo aktywną, polar lub sweter oraz kurtkę z membraną.

Softshell dad dobre na każde warunki

Softshell dad www.dad-sport.pl/pl/odziez-d-a-d_softshelle to odzież, która doskonale sprawdzi się w wielu warunkach. Świetnie sprawdzają się w różnorodnych warunkach pogodowych, są odporne na deszcz oraz na wiatr. Najczęściej sportowcy zakładają softshell dad w okresie jesiennym oraz wiosennym. Jeżeli ubranie jest odpowiednio ocieplone, można stosować je również zimą. Producent D.A.D oferuje niezwykle dobrej jakości odzież z wykorzystaniem materiału softshell.