Zakładając własną działalność gospodarczą przedsiębiorcy stają przed bardzo trudnym wyzwaniem, jakim jest reklama firmy. A jest to zadanie, które koniecznie trzeba zrealizować. Początki z reguły bywają trudne, co związane jest z niewielkim budżetem na rozkręcenie działalności i jej skuteczną reklamę. Emisja reklam w radiu czy telewizji kosztuje naprawdę sporo, z reguły mogą sobie na nie pozwolić ogromne firmy i korporacje. Istnieje jednak wiele prostych sposobów na wypromowanie przedsiębiorstwa za niewielkie pieniądze. Jakie są sposoby na reklamę przedsiębiorstwa, tanią i skuteczną? Na przykład kolportaż ulotek, rozdawanie balonów, rozdawanie upominków i gadżetów z logiem Twojej firmy.

Akcja promocyjna.

Warto także reklamować się na przykład w Internecie, ponieważ w dzisiejszych czasach jest to już niedrogie narzędzie komunikacyjne, które każdego dnia zrzesza miliony użytkowników z całego świata. Najlepszym rozwiązaniem są portale społecznościowe. Można też skorzystać z takiego rozwiązania kolportaż ulotek. Ponadto to właśnie Internet umożliwia reklamę firmy w prosty i tani sposób z możliwością dotarcia do wielu grup docelowych i potencjalnych klientów. Internet umożliwia kontakt z wręcz ogromną liczbą odbiorców zainteresowanych produktem lub usługą oferowaną przez Twoją firmę. Nie oznacza to, że media papierowe całkowicie straciły na znaczeniu.

Taka opcja jak kolportaż ulotek również jest znakomitym rozwiązaniem. Warto także zamieścić ogłoszenia w lokalnej prasie. Do roznoszenia ulotek potrzebujesz hostessy. Jej zadanie polega na przyciągnięciu klientów do Twojej firmy, a nie odstraszeniu ich wiec musi być miła, sympatyczna i uśmiechnięta. Taka osoba musi też mieć wyczucie, nie może być zbytnio nachalna jeśli ktoś wyraźnie sobie nie życzy ani balona, ani ulotki ani żadnej zachęty do korzystania z jakichkolwiek usług. Musi być życzliwa i wiedzieć kiedy należy przerwać rozmowę, a kiedy można dalej zachęcać potencjalnego klienta do usług i produktów oferowanych przez Twoja firmę.