O tym, że łazienka może stać się miejscem zupełnie wyjątkowym większość z nas dopiero się przekonuje. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie każdy mógł sobie pozwolić na prawdziwą łazienkę. W porównaniu do krajów zachodnich czekała nas jeszcze długa droga do luksusowych łazienek. Dzisiaj na szczęście jest już zupełnie inaczej, a projektowanie łazienek jest kwestia nie tylko techniczną, ale także jak najbardziej aranżacyjną. Także ogólne pojęcie łazienki bardzo ewoluowało. Coraz większa liczba osób decyduje się bowiem nie na zwykłe łazienki, ale na nowoczesne salony kąpielowe czy wręcz domowe spa. Takie łazienki są nie tylko niezwykle nowoczesne, ale są także miejscem, w którym możemy się głęboko zrelaksować, odprężyć i zregenerować siły. Z tego powodu projektowanie łazienek tego typu, czyli wyposażonych w nowoczesne urządzenia, takie jak wanny z hydromasażem, prysznice z wodnymi biczami czy nawet sauny, jest czymś już całkowicie spotykanym na porządku dziennym. Jak widać, łazienka marzenie jest na wyciągniecie ręki. Jednak czy każdego na to stać?

Cena luksusowa

Niestety w przypadku urządzeń do takiego domowego spa, mówimy o cenach dość wysokich, oscylujących w granicach kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dodatkowo należy doliczyć koszty samej instalacji i ewentualnych przeróbek, które muszą być konieczne.

Samo projektowanie łazienek takiej nowoczesnej i wielofunkcyjnej łazienki może być kosztowne, ponieważ takie szerokie rozwiązania, jak montaż sauny czy dużej wanny z hydromasażem mogą wymagać nieco wysiłku od projektanta. Niekiedy jest tak, że aby móc zainstalować jakiś element trzeba rozebrać kawałek domu. Jeżeli na przykład uprzemy się na jacuzzi na pięć osób, to ciężko będzie nam w inny sposób zamontować go do istniejącego już domu. Dlatego trzeba mieć świadomość, że im bardziej zaawansowana będzie miała być nasza łazienka, tym bardziej będzie kosztowna. Jednak jeżeli dysponujemy nieograniczonym budżetem, to możemy stworzyć prawdziwe cudo, z którego nie będzie chciało nam się wychodzić.