Waluty cyfrowe – niektórzy znają je wyśmienicie i korzystają z ich dobrodziejstw. Inni w ogóle o nich nie słyszeli i nie mają pojęcia, że w ogóle istnieje coś innego poza klasycznymi pieniędzmi, którymi posługujemy się na co dzień. Jednak, bez względu na to, czy kiedykolwiek słyszałeś o walutach cyfrowych czy nie, są one faktem. Posługujemy się nimi coraz częściej, oczywiście nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. W niektórych krajach i regionach są one legalne, w innych jeszcze nie. Pewne jest jednak to, że korzystanie z nich jest przyjemne i bardzo proste.
Pierwsza waluta cyfrowa, a wiec Bitcoin powstała w 2009 roku. Została ona stworzona przez anonimowego twórcę, lub jak niektórzy uważają – twórców. Wprawdzie, po latach przyznał się do tego jeden z biznesmenów z branży IT, ale środowisko nie bardzo uwierzyło w te deklaracje. Waluta ta zyskała bardzo dużą popularność. Wiele osób zrozumiało, ze transakcje internetowe mogą być anonimowe, mogą być wygodne, bardzo szybkie, ale co najważniejsze, obciążone bardzo niskimi kosztami. Pomysł ten się spodobał, a waluta zaczęła drożeć. Nie trzeba było zatem zbyt długo czekać, aby na rynku internetowym pojawiła się kolejna z kryptowlaut. Tym razem był to Ethereum. Ethereum powstała w roku 2014 i przy jej tworzeniu wszystko było jasne. Jej twórcą jest jeden człowiek, wtedy 21-letni student o korzeniach rosyjsko kanadyjskich. Waluta ta jest dziś bardzo znana i nazywana jest bitcoinem 2.0, a wszystko to poprzez bardzo podobny system działania.
Ethereum http://coinforum.pl/ethereum.html to jedna z najbardziej popularnych walut cyfrowych, dlatego warto w nią inwestować. Teraz jest na to najlepszy czas, ponieważ zainteresowanie walutami tego typu znacznie wzrasta, natomiast nie jest jeszcze tak bardzo droga, jak pierwsza i najważniejsza z krypto walut, a wiec bitcoin, ale jego cena i tak jest już coraz wyższa i można spodziewać się, że za pewien czas na tej walucie również będzie można całkiem nieźle zarobić. Koniecznie sprawdź, czy waluty cyfrowe są dla Ciebie!