Nowe technologie są tym, co w ostatnim czasie pojawia się bardzo często. Nikogo już one nie dziwią, chociaż jeszcze kilka lat temu, niewiele osób powiedziało by, że wiele z nich jest w ogóle możliwych. Jedną z takich technologii jest platforma Blockchain. Jakie jest jej działanie? Jest to platforma umożliwiająca praktyczne działanie jednej z najbardziej znanych wirtualnych moment – bitcoina.
Bitcoin znany jest już od kilku dobrych lat. Początkowo, kiedy waluta ta tworzona była jako pierwsza z walut cyfrowych, wiele osób traktowało ją jako żart. Trudno nawet mówić o tym, aby ktoś chciał za nią płacić. Kiedy została stworzona i wymyślona przez anonimowego twórcę (dziś uważa się, że musiała to być grupa twórców, przede wszystkim matematyków), można było zakupić ją zaledwie za kilka centów. Dzisiaj za jednego bitcoina musimy zapłacić kilka tysięcy złotych. Czy to powinno nas dziwić? Raczej nie, przyczynił się do tego bowiem wzrost aktywności w internecie osób zajmujących się handlem. Interent sprawił, ze wymiana towarów między państwami jest prosta. Problem jednak polegał na płatnościach, które realizowane były w długich terminach i wiązały się ( i nadal wiążą się) z niemałymi opłatami. Aby szybko rozwiązać ten problem, powstały waluty cyfrowe, nad którymi nikt nie czuwa, nikt ich nie kontroluje. Żyją one poniekąd własnym życiem, chociaż są bezpieczne – nie można ich dodrukować, nie można ich podrobić. Aby korzystanie z monet cyfrowych było jeszcze bardziej wygodne i bezpieczne, stworzono platformę Blockchain http://coinforum.pl/ogolna-dyskusja-o-bitcoin.html, dzieki której szybko i bez problemów założyć swój portfel inwestycyjny, będziesz mógł gromadzić bitcoiny i wykonywać różnorodne transakcje.
Czy jesteś gotowy na to, że nowe technologie coraz szybciej wkraczają w twoje życie, czy potrafisz się do nich dostosować, a co najważniejsze – czy tego chcesz? Jeśli tak, to powinieneś jak najszybciej zainteresować się platformą Blockchain, poznać jej wszystkie korzyści i zacząć inwestować w waluty cyfrowe, które z całą pewnością będą coraz bardziej popularne.